Vir: Portal plus

torek, 28. januar

Ponedeljkov množični napad z grožnjami na slovenski šolski sistem - elektronsko sporočilo z grozilno vsebino je prejelo kar 229 vzgojno-izobraževalnih institucij - je prvi takšne vrste doslej pri nas. Doslej smo se namreč soočali z indidvidualnimi grožnjami različnim državnim organom, sodiščem in občasno tudi kakšni osnovni ali srednji šoli. Tokrat pa je bil tarča sistem državnega šolskega sistema v razmeroma velikem obsegu, kajti v Sloveniji je približno 456 osnovnih in 150 srednjih šol, kar pomeni, da jih je bila prizadetih več kot tretjina. Vprašanje, ki ga zdaj razrešuje policija in verjetno tudi Sova, pa se glasi: Kdo stoji za tem napadom, islamisti, desni, levi radikalci, Rusi ali kdo tretji?
Demokrat in navdušenec nad Vučićevo demokracijo Zoran Janković o protestih v Srbiji. (Vir: N1 Srbija)
Slika članka
“Problem je, da so v tej Sloveniji fantje umetniki, kako se prijavljat na razpise, kako preprodajat firme…”
Gospodarski minister in predsednik SD Matjaž Han je zgroženo ugotovil, da imamo v Sloveniji ljudi, ki zlorabljajo sistem in tlačijo javni denar v zasebne žepe. In to ga menda zelo iritira. Pri tem je seveda pozabil, da so ti “fantje” del trenutne vladajače garniture, tudi blizu stranke SD, ki jim te zlorabe omogoča. (Vir: TVSLO1, […]

ponedeljek, 27. januar

Slika članka
Vstaja na Balkanu?
So študentski protesti v Beogradu, ki so potegnili za seboj velik del prej tihe, mlade demokratične Srbije, začetek česa novega, ali samo spet muha enodnevnica, ki jo bo srbski vsemogočni predsednik, prijatelj Putina, Zorana Jankovića, Aleksandra Čeferina, Roberta Goloba, s svojim nadzorom nad mediji in večino drugih državnih aparatov umiril, nekako podkupil, utišal? Državljanska nepokorščina se z bojkotom trgovin, lokalov, krepi tudi na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini. Nekatere politične stranke se na to gibanje poskušajo "šlepati" tudi v Sloveniji. Vsi pa so malce pozabili na bistvo: oblast se voli na volitvah, ne v trgovinah, na ulicah. Kot je naša vlada pozabila, da bi se morala ukvarjati predvsem z višanjem kakovosti življenja ljudi. V svoji ideološki in vsebinski zablodelosti pa razmišlja samo o tem, kje bo za delovanje zbirokratiziranega, predimenzioniranega in koruptivnega državnega aparata od ljudi pobrala še kakšen evro, kako jih bo nadzorovala, jim predpisovala, kako naj živijo.
Selektor naše rokometne reprezentance Uroš Zorman meni, da reprezentanca sodi višje. Kriterije za to neuravnoteženost med dejanskimi rezultati in domnevno vrhunsko sposobnostjo pa ni pojasnil. Realni kriteriji so tekme, rezultati, drugega zaenkrat ni, ne glede na “jokanje” okoli sodniškega kriterija in večno slabih dni, čudno odbitih žog. (Vir: TVSLO1)

nedelja, 26. januar

Potem ko je razvpiti slovenski duhovnik, svetovno znani mojster krščanskih mozaikov, pater Marko Rupnik, izginil iz radarjev slovenskih medijev, so italijanski novinarji razkrili, da je lansko poletje dobil neke vrste zatočišče v koprski škofiji, ki mu ga je odobril tedanji naslovni škof Jurij Bizjak. S tem je ena od trej nekdanjih slovenskih škofij postala medijsko zanimiva in iz omare so padli prvi okostnjaki. Denimo njene finance oziroma nenavadni poslovni talenti ekonoma koprske škofije Tihomirja Busije.
Vikend razpad sistema na urgencah Zdravstvenega doma doma Ljubljana in UKC Ljubljana zaradi respiratornih obolenj dokazuje, da aktualna politika v ničemer ne rešuje osnovnih problemov zdravstva. V soboto popoldne so celo sprožili načrt za množične nesreče. Urgentni zdravnik Miha Košir je sicer v precejšnji stiski državljane pozval, da naj na urgenco hodijo le v res […]
Poznavalci, ki niso v službi ruske ali srbske propagande, navdušene nad "patrioti", se sprašujejo, s kakšno večino bo tokrat zmagal Lukašenko. Beloruski avtokrat, ki je na oblasti že več kot 30 let, velja pa za Putinovega postreščka, je namreč že zmagal, volilna komisija mora le še prešteti glasovnice in razglasiti rezultate. Tokrat ima Lukašenko štiri statiste v vlogi predsedniških kandidatov. Opozicija je v tujini, v izgnanstvu. Mlajši Belorusi, ki v genih nimajo strahu pred režimom iz obdobja Sovjetske zveze, pa pravijo: Lukašenko bo odšel šele takrat, ko bo mrtev. Predčasni ali prostovoljni odhod bi bil čudež.

sobota, 25. januar

petek, 24. januar

Kako to, da Simona Gregorčiča, nesramnega pesnika, že nismo vrgli iz šolskih čitank, ga prepovedali, deci zabranili, da se ga uči na pamet (kot smo se Soči učili še v petdesetih in šestdesetih). Pa Gregorčičevo ulico, kjerkoli že je, v Ljubljani je na njej, o groza vseh groz!, celo sedež vlade in prvega ministra, pa en del predsedniške palače tudi meji na to ulico, bi preimenovali v Ulico borcev proti sovražnemu govoru, odstranili bi njegove spomenike in tako naprej.
Slika članka
“Zakaj bi bil nekdo, ki ima premoženje v opekah obdavčen, nekdo, ki ima pa premoženje v vrednostnih papirjih, v bankah pa neobdavčen?”
Davčni strokovnjak Ivan Simič je precej jasno povzel neustavno, ekonomsko perverzno razmišljanje vlade glede davka na nepremičnine. (Vir: TVSLO1) Video

četrtek, 23. januar

Vojna z zdravniki, o kateri nas je obvestil že nekdanji minister za zdravje Bešič, se z nezmanjšano močjo nadaljuje že več kot eno leto. Zapirajo nas v še bolj tog birokratski sistem, iz katerega nam ne pustijo v svojem zasebnem času delati niti tam, kjer bi si želeli. Takorekoč zaprli so nas v poslovni zapor in nam nadzirajo prosti čas. Temu se reče svoboda po Robertu Golobu. Odvzeli so nam svobodo odločanja o tem, kje bomo lahko delali po 22 letih izobraževanja in še dodatnih štirih letih specializacije. Ker so tako inovativni, naj jih spomnim, da so nekoč zdravnike v socialističnem zdravstvu premeščali z odločbami. Morda pa nas to še čaka?