Zakaj bi se s telefonom v roki med različnimi možnostmi tehnične pomoči prebijali s številčnimi tipkami, če nam že leto in več iz vseh por mezi umetna inteligenca, mar ne?
Nekoč je bilo treba za postavitev kriptovalute znati dobro programirati, danes zadošča že nekaj klikov na spletu. Otroci lahko v minutah zaslužijo desettisoče dolarjev s snemanjem prenosa iz lastne sobe, na drugem koncu države pa v bolnišnici rešujejo življenje mladeniča. Oba sta na isti platformi sledila istim sanjam – veliko zaslužiti.
Uporaba navideznega zasebnega omrežja (VPN) je nekoč pomenila, da nekaj skrivamo. Z njim smo lahko zamaskirali vprašljivo lokacijo ali nečedno dejavnost. Toda VPN ni le najboljši način za zaščito spletne zasebnosti, ima tudi številne druge koristi, kar je razlog, da je ta tehnologija šifriranja postala predmet množične rabe.
Čedalje več ljudi uporablja tuje ponudnika, kot sta Revolut in N26, ki sodelujejo tudi v mednarodnih izmenjavah podatkov. Za miren spanec moramo do konca meseca Fursu razkriti, koliko in kje smo zaslužili. A obrazcev je več.
Internet obožuje posrečene neologizme, sploh če ujamejo nameravani podton ali nazorno opisujejo nov trend. Leta 2013 je kolumnist Adrian Wooldridge skoval izraz, ki je zajel oboje. V članku za revijo Economist je opozoril na grozeči techlash, po slovensko mogoče tehnopunt, upor proti bogatim in vplivnim iz Silicijeve doline.
Električna vozila so zaradi svoje preprostosti in tehnološke naprednosti v mnogih pogledih enostavnejša za vožnjo kot klasična vozila na bencin ali dizelsko gorivo, a kljub temu je lahko prehod nanje sprva zapleten. Na srečo ni razloga za skrb, saj že z osnovnim znanjem postane vožnja z električnim vozilom preprosta in intuitivna.
Mark Zuckerberg je najavil, da se podjetje Meta po novem ne bo več ukvarjalo s preverjanjem dejstev v objavah uporabnikov Facebooka. Oziroma s cenzuro, kot temu pravijo nekateri …
Right Files Zanesljivo orodje za urejanje in organizacijo datotek na napravi omogoča hitro iskanje, premikanje, kopiranje, brisanje in preimenovanje datotek ali imenikov.
Pri umetni inteligenci (UI) so najpomembnejši podatki. Za učenje algoritmov, da potem storijo, kar želimo, potrebujemo kupe in kupe podatkov, in kar vnašamo v modele UI, odloča, kaj bodo ti proizvedli.
Ko je urednik medija, ki ga ravnokar prebirate, hotel na Facebook omrežju objaviti kritičen članek o oglaševalskih omrežjih družabnega spleta, mu Facebook tega ni dovolil. »Odstranili smo tvojo objavo!« mu je javil vmesnik. »Videti je, da si poskušal/-a dobiti všečke, sledilce, delitve ali oglede videov na nepošten način!«
V kriznih situacijah je dostop do pravih informacij ključen za hitro in pravilno ukrepanje. Mobilne aplikacije lahko nudijo vizualna navodila, dostop do informacij v realnem času in uporabna orodja, ki izboljšajo našo odzivnost in pripravljenost. Tukaj je pet takšnih aplikacij za naprave z operacijskim sistemom Android, ki so nepogrešljive v nujnih primerih.
Še na naslovnici januarskega Monitorja smo napovedali članek iz tujega tiska »Ali bo Trump razbil Google?«. Le mesec dni kasneje, natančneje točno 20. januarja, je že vse drugače.
Kriptosvet je že pred leti marsikomu priskrbel tisti dražljaj, ki ga ljudje občutimo, ko kupimo loterijsko srečko, večje količino japonskega jena ali delnice obetavnega podjetja. Vsi poznamo zgodbe o znancih, ki so nato kupili petsobno stanovanje, pustili službo in zdaj na omrežjih objavljajo le še sončne zahode s palmami. Seveda poznamo tudi drugačne zgodbe, le da so malenkost manj privlačne za deljenje.
Ljubitelji kave radi rečemo, da je tudi slaba skodelica nam ljube črne tekočine boljša kot nobena. Seveda vsi raje pijemo kakovosten zvarek, zato si pri kuhanju kave pomagamo z mobilnimi aplikacijami na telefonu iPhone. Jutra bodo takoj lepša!
Med pisanjem (ali branjem) člankov o priporočenih namiznih računalniških sestavah hitro pridemo do ugotovitve, da se velja v ločenem članku poglobiti v stanje na trgu namizne računalniške opreme. Torej, kje smo in kam gremo.
Predstavljajte si, da imate v rokah star album s fotografijami. Listate po straneh, se smehljate ob obujanju spominov, a nato vas zmoti nekaj neljubega – manjkajoče fotografije, zbledele barve ali celo izgubljeni spomini zaradi uničenja albuma. Ravno ta frustracija je bila izhodišče za ekipo pri Googlu, ko so leta 2015 predstavili storitev Google Photos, platformo, ki je obljubljala, da bo shranila vse naše...
Če so vas prodajalci televizorjev prepričali, da ima njihov model vgrajene tudi vrhunske zvočnike, vas moramo razočarati – nima jih. Vrhunski zvočniki so tehnološko mogoči le, če so veliki, tako zelo, da v televizor ne sedejo. Preizkusili smo enega najboljših ta hip.
Konec februarja bodo Sonyjeva očala za navidezno igranje druge generacije upihnila že drugo svečico na torti. Navkljub mnogim izboljšavam v primerjavi s kompletom prve generacije pa prodaja ni ravno blesteča. Je vzrok v izdelku samem ali preprosto ne vemo, kaj bi z navidezno resničnostjo počeli?
V prejšnji številki smo pisali o priporočenih sestavah za nekoga, ki bi želel sestaviti igričarski PC po svoji izbiri. Tokrat se selimo še k domačim uporabnikom: spet predstavljamo tri priporočene sestave glede na zmogljivost in cenovni razred.
Honor, nekoč del Huaweija, je predstavil svoj najnovejši telefon v kategoriji najboljših – Magic 7 Pro. Predstavitev za vse evropske medije so priredili kar na – Bledu.